DEŇ ZEME - ANALÝZA ODPADU

Dovoľte, aby sme vás pozvali pri príležitosti medzinárodného Dňa Zeme na reálnu ukážku a analýzu separovania odpadu v našom meste.

O čo ide :

Spoločnosť JRK ktorá sa zoberá  poslaním zlepšiť odpadové hospodárstvo vďaka znižovaniu množstva zmesového komunálneho odpadu, predchádzaním jeho vzniku a zvyšovaním miery triedenia, v spolupráci s Technickými službami mesta Nové Mesto nad Váhom a skautskou organizáciou NMnV, organizuje dňa 21.4.2023 priamo na Námestí slobody fyzickú analýzu odpadu.

Priamo v centre námestia bude privezený a vysypaný odpad z IBV ( rodinné domy ) a odpad z KBV ( sídliská ), kde spoločnosť JRK názornou ukážkou odprezentuje ako separujú naši občania v porovnaní s následným odseparovaním komodít z komunálneho odpadu, ktoré vieme následne ešte zhodnotiť respektíve recyklovať.

Zo zmesového komunálneho odpadu budú vyseparované komodity ako sklo, papier, kovy, plienky, tetrapaky, plasty, textil, elektroodpad a zbytky z jedál.

Akcia bude vyhodnotená celkovou analýzou odpadu IBV versus KBV ( kto zodpovednejšie separuje ) a následne bude akcia percentuálne vyhodnotená.

Táto akcia má poučný a edukačný význam pre naše deti, občanov a v neposlednom rade pre naše životné prostredie.

Kedy : 21.4.2023 piatok

Kde : Námestie slobody ( pred tribúnkou )

Čas : od 9:00 hod do 11:00 hod.

Všetci sa pýtajú akú prírodu zanecháme našim deťom, nikto sa však nepýta aké deti zanecháme našej prírode !

202304191106050.den-zeme-analyza-odpadu-2023
Publikované: 19.4.2023 | Aktualizácia: 19.4.2023 | Zobrazené: 212