NOVÉ VOZIDLO NA ZBER ODPADU

202307191058590.img-0956

Mesto Nové Mesto nad Váhom rozšírilo  a zmodernizovalo vozový park.  Jedná sa špeciálne nákladné  trojnápravové vozidlo a bude slúžiť na odvoz či už plastov, papiera, skla ale i komunálneho odpadu.

Vozidlo je prispôsobené vyvážať 120, 240 lit.,  1100 lit. nádoby ale zároveň a najmä čo bolo pre nás nesmierne dôležité i  polopodzemné kontajnery. Aktuálne  ich obhospodarujeme  13 a ideme ich počet rozširovať.

Hmotnosť vozidla je  26 ton , užitočná hmotnosť vozidla je  10 ton.

Vozidlo má podvozok MAN, nadstavbu FAUN dodávanú firmou Redox, s nakladacím žeriavom – hydraulickou rukou. Vozidlo spĺňa všetky súčasné emisné normy.

Je to moderné vozidlo vybavené s množstvom  jazdných asistentov , ako je narp. sledovanie jazdného pruhu.

Hydraulická ruka HYCA – čo je pre nás najdôležitejšie – slúži na vyprázdňovanie polopodzemných kontajnerov. Nadstavba je lisovacia

Tak isto ako i ostatné naše vozidla  bude vybavené monitorovacím sledovacím systémom.

Vozidlo je vybavené automatickou prevodovkou a hydraulická ruka je ovládaná diaľkovým ovládaním ktoré ma obsluha pri sebe – mimo vozidla – takže bude mať obsluha prehľad a bezpečne môže vykonávať potrebné úkony.

Publikované: 19.7.2023 | Aktualizácia: 19.7.2023 | Zobrazené: 283