Kam vyhodiť rúška a respirátory ? POKYNY KU SPRÁVNEJ

202003221757430.istockphoto-637300776-170667a

Kam vyhodiť rúška a respirátory ?

POKYNY KU SPRÁVNEJ

Kam vyhodiť rúška a respirátory ?

Na základe stanoviska Úradu verejného zdravotníctva pre túto chvíľu platí, že „použité rúška či respirátory v žiadnom prípade NEPATRIA DO TRIEDENÉHO ODPADU”.

Do triedeného odpadu nevyhadzujte

ani papierové vreckovky, tie do modrých kontajnerov nepatria ani v bežnej situácii.

Ako správne zlikvidovať použité rúška a respirátory ?

"Použité rúška či respirátory treba DAŤ DO PLASTOVÉHO OBALU – tašky, vreca... Umyť si ruky, obal pevne uzavrieť a DAŤ DO NEVYTRIEDENÉHO

KOMUNÁLNEHO ODPADU. Následne si samozrejme opäť umyť ruky a postupovať podľa všetkých hygienických pravidiel".

Čím menej odpadu, tým lepšie.

• Vírus sa nevyhýba ani pracovníkom zberových spoločností, ktoré zabezpečujú odvoz odpadu, buďte preto ohľaduplní a dbajte viac ako inokedy na množstvo produkovaného odpadu a jeho správne triedenie.

Nakupujte len nevyhnutné veci, aby ste eliminovali množstvo vyprodukovaného odpadu, a neplytvajte potravinami, znížite tak množstvo odpadu.

• Dbajte na to, aby ste do triedeného odpadu vyhadzovali riadne stlačené fľaše /POZOR, ale bez vrchnákov/, krabice a iné obaly, čím sa naplno využije kapacita kontajnerov.

Neukladajte odpad vedľa kontajnerov. Pracovníci zberových služieb nie sú voči vírusu imúnni, nezvyšujte riziko ich nakazenia tým, že ich budete vystavovať manipulácii s odpadom mimo smetných košov.

• Ak máte doma odpad, ktorý je potrebné odovzdať na zbernom dvore, a neohrozuje vás v domácom prostredí, vydržte to a odložte návštevu zberného dvora na neskôr. Zberný dvor je v súčasnosti uzatvorený do odvolania.
  • ĎAKUJEME

Publikované: 22.3.2020 | Aktualizácia: 22.3.2020 | Zobrazené: 758