ZBER BRO OD 12.10.2020

Biologicky rozložiteľný odpad (BRO) je taký druh odpadu, ktorý vzniká v záhradách, parkoch, domácnostiach.
Bioodpad zo záhrady, tiež zelený odpad, pozostáva prevažne z trávy, konárikov, dreveného odpadu, kvetín, drevnej štiepky,
Po jeho vytriedení je možné ho zhodnocovať kompostovaním, čím sa zdroje opäť dostanú do kolobehu. Kompostovanie je prírode najbližší spôsob, ako nakladať s organickými zbytkami.

Žiadame občanov o spoluprácu.

Počas tohto zvozu sa bude realizovať len zber väčších konárov a drevnej hmoty z orezávky stromov, ktoré sa nezmestia do nádob na BRO.
Nebude sa odoberať BRO v igelitových vreciach, sudoch, nádobách a v obdobných obalových materiáloch.
K danému odpadu je potrebný prístup zberových mechanizmov. - nakladač, traktor s vlečkou.
Umiestnite odpad tak, aby neobmedzoval prechod chodcov a motorových vozidiel .

HARMONOGRAM :

Súvisiace odkazy